Kaczyński znalazł się w ogniu krytyki. Polacy mają dość, te słowa nie pozostawiają wątpliwości!

Wciąż trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Grupa imigrantów od kilkunastu dni koczuje pod granicą naszego kraju. Wojsko rozpoczęło już budowę płotu na granicy z Białorusią. O dziwo głosu w tej sprawie nie zabrał jeszcze wicepremier od spraw bezpieczeństwa, a zarazem prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Wydaje się, że Polacy mają dość jego milczenia, czemu wydźwięk dają jednoznaczne wpisy internautów, dziennikarzy czy też polityków na Twitterze.

Gdzie się podziewa wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński?” – napisał Bartosz T. Wieliński, dziennikarz Gazety Wyborczej. „Gdzie jest #Kaczyński ? Trwa atak hybrydowy na wschodnią granicę Polski a „naczelnik kraju”, wicepremier d/s bezpieczeństwa zniknął. Siedzi w bunkrze czy wzorem Naczelnego Wodza czmychnął do Rumunii? A może na Węgry?” – stwierdził Krzysztof Luft. Głos zabrał także Borys Budka. „Dlaczego wicepremier ds. bezpieczeństwa zniknął w obliczu kryzysu z uchodźcami? To proste – #Kaczyński wyspecjalizował się w wzniecaniu konfliktów a nie ich rozwiązywaniu” – napisał.

Chciałbym poznać strategię wicepremiera ds. bezpieczeństwa na rozwiązanie kryzysu na wschodniej granicy PL. Na horyzoncie jest jeden z najpoważniejszych kryzysów a Kaczyński znowu zniknął. Jak sobie nie radzi niech składa dymisję” – stwierdził Marcin Kierwiński, sugerując dymisję Kaczyńskiego. „Bardzo wyraźnie stanowisko jest artykułowane przez premiera Mateusza Morawieckiego, zarówno co do kryzysu w Afganistanie, ewakuacji zagrożonych polskich i afgańskich obywateli, jak również bezpieczeństwa granicy i sytuacji przy miejscowości Usnarz. Zapewniam panią, że jak będzie taka potrzeba, to premier Jarosław Kaczyński również zajmie stanowisko. Na dzisiaj jest absolutnie lojalnym członkiem rządu i nie będzie wkraczał w kompetencje, czy to premiera, czy właściwych ministrów” – mówił członek Komitetu Politycznego PiS, Marek Ast, stając w obronie Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj dalej

Foto: youtube/OKO.press
Źródło: natemat.pl, twitter.com/Bart_Wielinski, twitter.com/bbudka, twitter.com/MKierwinski, twitter.com/KrzyLuft