Kandydat na prezydenta Warszawy miażdży Macierewicza! „Nie może rządzić NIK, bo…”

Kandydat na prezydenta stolicy naszego kraju nie wytrzymał na swoim profilu społecznościowym. Ostatnio głośno było o tym, że były szef MON Antoni Macierewicz ma zająć miejsce szefa NIK. Środowiskom opozycyjnym nie spodobał się ten pomysł. Jan Świątek napisał dlaczego, według niego, Macierewicz nie może objąć tego stanowiska.

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, Jarosław Kaczyński zgodził się, aby kolejnym szefem Najwyższej Izby Kontroli został Antoni Macierewicz. Opozycja zarzuca Prawu i Sprawiedliwości chęć przejęcia kolejnej instytucji, którą chcą rządzić. Jan Świątek, polski działacz społeczny i samorządowy, współtwórca Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, od 2017 prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i kandydat na prezydenta Warszawy wypowiedział się o tej sytuacji na swoim Facebooku.

To szokujące! Na czele NIK ma stanąć Antoni Macierewicz. Jego rosyjskie powiązania wciąż nie są wyjaśnione. Człowiek, który nigdy nie odpowiedział na tyle zarzutów i podejrzeń na swój temat, nie może rządzić NIK. Mamy wszelkie powody sądzić, że Rosjanie stoją za aferą taśmową. Antoni Macierewicz powinien być przesłuchiwany, a nie awansowany! – napisał.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Polskie Radio 24