Katarzyna Herman staje murem za nauczycielami! Internet oszalał po jej słowach

8 kwietnia – to na ten dzień Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział strajk nauczycieli. Ma on trwać do momentu, w którym osiągną oni swoje postulaty. Prawdopodobne jest więc, że obejmie on egzaminy zewnętrzne gimnazjalne, które odbędą się 10,11 i 12 kwietnia oraz egzaminy ośmioklasistów przypadające na 15, 16 oraz 17 kwietnia. Czy po piątkowych negocjacjach z rządem coś się zmieni? Niewiele na to wskazuje. 

Nauczyciele tymczasem mogą liczyć na wsparcie dużej ilości osób, wśród których nie brakuje znanych twarzy. Jedną z nich jest polska aktorka Katarzyna Herman, która jak mówi, bardzo cieszy się z nadchodzącego strajku. Zastanawiam się tylko, dlaczego dopiero teraz. Musimy mieć wroga, żeby działać razem? Jeśli tak, to teraz go mamy – stwierdziła. Przypomnijmy, że Herman, która swoją popularność zyskała głównie w polskich serialach jest matką dwójki dzieci. Jedno z nich ma 10 lat, drugie zaś 15.

Pani minister mówi, że jest bardzo dumna z reformy edukacji, którą przeprowadziła. Ale w najważniejszym jej momencie zamierza zniknąć. Ja, kiedy jestem dumna ze swojej roli w filmie czy spektaklu, to idę na premierę i się z niej cieszę. Ona na wrześniowej premierze swojego dzieła być nie zamierza. Czy więc rzeczywiście jest dumna, czy tylko nas nabiera? Bo ja boję się bardzo tego września – dodała w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, Gazeta Wyborcza
Foto: YouTube.com serialetvp screen, TVP screen