Kempa o wizycie Macrona: To jest olbrzymi sukces prezydenta Andrzeja Dudy

Wizyta Emmanuela Macrona w Polsce jest głośno komentowana przed media w całym kraju. Prezydent Francji spotkał się m.in. z Andrzejem Dudą oraz Mateuszem Morawieckim. Co ciekawe przyjął on również kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Małgorzatę Kidawę-Błońską. Na Antenie Polskiego Radia do jego odwiedzin odniosła się Beata Kempa, europosłanka partii rządzącej. 

Beata Kempa w porannym programie odniosła się do wizyty Emmanuela Macrona w naszym kraju. Myślę, że wizyta prezydenta Francji ma dla nas, dla Europy ogromne znaczenie. To przełom w relacjach polsko-francuskich. To również olbrzymi sukces prezydenta Andrzeja Dudy. Jesteśmy w takim momencie politycznym, kiedy brexit stał się faktem. W tym momencie te wzajemne relacje, którą mogą skutkować współpracą na różnych polach, mogą iść naprzód na polach politycznych, gospodarczych czy militarnych – co szczególnie wybrzmiało podczas tej wizyty – stwierdziła.

Wizja Emmanuela Macrona dotycząca Europy, która ma być bardziej wspólna, federalistyczna – w tym przypadku ważna jest jeszcze jedna deklaracja. Prezydent Francji zaproponował, żeby w najbliższym czasie odbył się szczyt Trójkąta Weimarskiego – mówiła na antenie. To jest ważny komunikat. Trzeba rozmawiać. Te rozmowy po wielu, wielu latach rozpoczęły się. W tej sytuacji dobrze, że nastąpiło takie odmrożenie, odwilż w tych stosunkach. Na pewno nasze zdanie co do kształtu Europy – szczególnie po brexicie – jest bardzo ważny. Trzeba szanować Europę Ojczyzn – to jaki wnosimy wkład, jak ubogacamy ten rejon swoją kulturą, gospodarką i wizją – dodała.

Źródło: polskieradio.pl, polityczek.pl
Foto: YouTube.com Telewizja wPolsce screen