Kidawa-Błońska miażdżącym listem uderza w PiS. Apeluje do Polaków w sprawie wyborów!

Pandemia wywołana przez szaleńczego wirusa SARS-CoV-2, czyli koronawirusa nadal trwa. Rząd wciąż nie odwołał zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich i jak zapowiada, nie zamierza z nich rezygnować, pomimo wielu próśb zwolenników opozycji. Zaapelować do Polaków postanowiła kandydatka na fotel prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska. „LIST OTWARTY W SPRAWIE WYBORÓW PREZYDENCKICH 10 maja 2020 roku” – rozpoczęła.

Do wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP. Jako naród, jako wspólnota, stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków. Nie ma dziś w Polsce innego zadania niż walka z epidemią i jej skutkami. W tej sytuacji organizowanie wyborów prezydenckich byłoby działaniem wręcz zbrodniczym. Nie wolno narażać życia ludzkiego – z tą zasadą powinien zgodzić się każdy. Szczególnie ktoś, kto chce ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Nie wyobrażam sobie, jak można prosić ludzi o zaufanie i jednocześnie namawiać ich, aby ryzykowali swoim życiem i zdrowiem. Dlatego wybory 10 maja 2020 roku nie mogą się odbyć!” – czytamy.

Jeśli jednak rządzący będą trwać w tym uporze, to muszą wiedzieć, że ponoszą pełną odpowiedzialność za straszliwe skutki dla życia i zdrowia obywateli. W takiej sytuacji apeluję do wszystkich wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku. Jeśli nie można inaczej, niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot. Wybory powinny się odbyć wtedy, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne dla ludzi. Proszę wszystkich obywateli: zostańcie w domu! Zadbajcie o siebie i najbliższych. Jeśli możecie, pomóżcie sąsiadom i każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Jednocześnie wzywam pozostałych kandydatów, aby postąpili właściwie. Czas na jasną deklarację. Dziś wszyscy zdajemy test na odpowiedzialność i przyzwoitość. Jeśli zachowamy jedność, pokonamy wszelkie przeciwieństwa.
Małgorzata Kidawa-Błońska
” – dodała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet Rano
Źródło: facebook.com/MKidawaBlonska