Kidawa-Błońska wściekła po tym, co w Sejmie zrobił Morawiecki! „Tego się już nawet nie da komentować”

Niedawno wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości złożyli politycy opozycji. W czwartek w Sejmie odbyło się posiedzenie, na którym zadecydowano, że ten pozostanie na swoim stanowisku. Podczas debaty głos zabrał między innymi premier Mateusz Morawiecki. Jego wypowiedź rozwścieczyła Małgorzatę Kidawę-Błońską, która za pośrednictwem Twittera na bieżąco komentowała wydarzenia w Sejmie.

Szukacie wroga wewnętrznego. Dziś znaleźliście go w Zbigniewie Ziobrze. A jedynym wrogiem jest ten na Kremlu” – mówił premier. „Ale dziwi mnie to, że dużo bardziej czułe słowa potrafił sobie znaleźć wobec prezydenta Putina niż wobec ministra sprawiedliwości, ministra rządu Rzeczypospolitej Polskiej” – stwierdził, mówiąc o stosunku przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Szef polskiego rządu stwierdził również, że za czasów rządów opozycji w Polsce nie było praworządności, a dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości ją przywrócił.

Wystąpienie Morawieckiego ostro komentowała na Twitterze wicemarszałek Sejmu RP, Małgorzata Kidawa-Błońska. Najpierw udostępniła zdjęcie ław poselskich w Sejmie podczas debaty o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro. „Obecność PiS bliska zeru” – skomentowała. „Kolejne wystąpienie premiera w Sejmie. Kolejne kłamstwa. Dziś sugeruje, że to dopiero jego rząd, w tym Zbigniew Ziobro przywrócili w Polsce praworządność. Tego się już nawet nie da komentować” – napisała w kolejnym z wpisów. W Sejmie odbyło się także głosowanie dotyczące wprowadzenia nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nie wziął w nim jednak udziału szef rządu. Kidawa-Błońska wyraziła swoją frustrację za pomocą kolejnego wpisu. „Izba Dyscyplinarna ma zniknąć, ale póki co zniknął premier Morawiecki, który nie wziął udziału w tym głosowaniu. Co się stało?” – napisała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: gazetaprawna.pl, twitter.com/M_K_Blonska