Kidawie-Błońskiej puściły nerwy. Piekielnie ostro uderzyła w Andrzeja Dudę podczas konferencji!

Wszyscy pamiętamy głośne przegłosowanie w Sejmie przez polityków Prawa i Sprawiedliwości ustawy mającej na celu przekazanie dla Telewizji Polskiej 2 miliardów złotych. Politycy opozycji chcieli te pieniądze przekazać na onkologie, aby pomóc chorym na raka. PiS miał jednak inne plany, które skwitowała Joanna Lichocka, pokazując pamiętny już gest, a mianowicie środkowy palec w stronę opozycji podczas posiedzenia.

Wstawić się za Polakami, a w szczególności za potrzebującymi pomocy chorymi na raka, postanowiła się kandydatka Koalicji Obywatelskiej na miejsce prezydenta w nadchodzących, majowych wyborach prezydenckich, Małgorzata Kidawa-Błońska. Dzisiaj, tj. 6 marca, prezydent Andrzej Duda ma podjąć decyzję w sprawie podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Ma ona na celu przekazanie wspomnianej wcześniej kwoty 2 miliardów złotych dla TVP, której prezesem jest Jacek Kurski.

Nie powinien liczyć się z tym, ile pieniędzy jego byłe ugrupowanie chce przeznaczyć na propagandę; powinien pomyśleć o Polakach i tutaj nie ma innego wyjścia. Musi to zawetować – każde inne rozwiązanie będzie świadczyło o jego słabości i niesłuchaniu obywateli w naszym kraju. […] Po raz ostatni wzywam pana do zawetowanie złej ustawy, która przekazuje pieniądze na propagandę, a nie na leczenie chorych. Potrzebuje pan tak wiele czasu, żeby podjąć decyzję, którą każdy przyzwoity Polak podejmuje w ciągu kilku minut?” – mówiła Kidawa-Błońska na piątkowe konferencji.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Pawel Sosnowski, youtube/Radio Maryja
Źródło: wiadomosci.wp.pl