Kłótnia Rydzyka z Macierewiczem na wizji. Zagroził, że nie zagłosuje na PiS

Tego się nie spodziewaliśmy. Polski najpopularniejszy duchowny, Ojciec Rydzyk, pogroził byłemu szefowi MON Antoniemu Macierewiczowi prosto w oczy. Stwierdził, że może nie zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość. Tylko kto mu w to uwierzy?

Gościem w Radiu Maryja był wspomniany wcześniej Antoni Macierewicz. Ojciec Rydzyk to oprócz duchownego pełni również funkcjędziennikarza i publicysty. Nie jest tajemnicą, że rzadko kiedy odwiedza swych gości podczas ich wizyt na antenie radia. Inaczej było jednak tym razem, gdy pojawił się podczas wizyty Antoniego Macierewicza. W trakcie rozmowy wywiązała się ciekawa dyskusja dotycząca rządów Prawa i Sprawiedliwości. Panowie zaczęli rozmawiać o poczynaniach Unii Europejskiej, wyrażając swoje niezadowolenie.

Z przerażeniem zobaczyłem, że pan prezydent w pytaniach o referendum konstytucyjne chce wprowadzić UE jako część polskiej konstytucji. – powiedział Macierewicz. Głosowałem na pana prezydenta, ale teraz nie wiem czy będę – odpowiedział Rydzyk. Później postanowił zagrozić całej partii rządzącej, stwierdzając, że po dymisji jego ulubionych ministrów, czyli Jana Szyszki i Witolda Waszczykowskiego nie wie, czy będzie nadal głosował na PiS. Jeżeli byłoby nie tak, to nie pójdę na głosowanie. Nie będę głosował wbrew sumieniu – powiedział na antenie do polityka.

Źródło: se.pl
Foto: youtube/Radio Maryja, youtube/polskie radio24