Kolejna mistrzowska odpowiedź Owsiaka na zarzuty PiS. Podbił internet!

Jerzy Owsiak, polski dziennikarz telewizyjny i radiowy oraz działacz charytatywny podbił serca internautów. Najbardziej zasłynął z tego, iż jest założycielem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przystanku Woodstock, który od tego roku występuje pod nazwą „Pol’and’Rock”. To właśnie te imprezy, choć powstały w szczytnym celu pomocy innym, narobiły mu najwięcej problemów.

Nie od dziś wiadomo, że głównym przeciwnikiem jego pomysłów jest partia rządząca. Owsiak odniósł się do zarzutów, które są kierowane w jego stronę. Mowa między innymi o przywłaszczeniu i niezgodnym z przeznaczeniem wydawaniu pieniędzy zebranych przez WOŚP, handel narkotykami na festiwalu Pol’and’Rock czy dorobienie się bogactwa dzięki działalności Wielkiej Orkiestry. Na wszystkie te argumenty Jurek Owsiak ma uzasadnioną odpowiedź.

Ja, Jerzy Owsiak oświadczam, że jestem gotów do natychmiastowej kontroli finansowej, której dokonają powołane do tego urzędy. Zapraszam do wspólnej kontroli także Fundację Lux Veritatis, właścicieli Telewizji Republika, Gazety Polskiej Codziennie oraz Fundację Caritas, która przez naszych oponentów podawana jest jako przykład uczciwości i skuteczności. Prosimy miliony rodaków, którzy skorzystali z działań Orkiestry, nie zostawiajcie nas z tymi potworami, którzy depczą każdą idee. Po raz kolejny stek kłamstw próbują ubrać w klimat budowania spiskowej historii dziejów – napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/NewsLubuski.pl