Kolejne polskie miasto nie pokaże filmu „Kler”. Powód jest szokujący!

Film „Kler” mimo że nie doczekał się jeszcze oficjalnej premiery, to już teraz wzbudza wielkie kontrowersje. Kilka dni temu samorząd Ostrołęki zadecydował o tym, że w ich mieście nie będzie pokazywana produkcja Smarzowskiego. Na podobny ruch zdecydowały się władze Grodziska Mazowieckiego.

Powody tej decyzji postanowił przedstawić Paweł Twardoch, który pełni funkcję dyrektora lokalnego centrum kultury. Mamy w kinie jedną salę i jesteśmy w stanie niektóre warunki dystrybutora przyjąć, a inne nie. „Kler” musielibyśmy grać przez trzy tygodnie bez możliwości zagrania żadnego innego filmu – zaczął szokująco. Twardoch dodał jednak, że „Kler” może trafić do kina na Mazowszu tylko wtedy, gdy Kino Świat zmieni warunki dystrybucji. Co ciekawe włodarze firmy zaprzeczyli jego słowom.

Decyzja o tym, czy film będzie wyświetlany w danym obiekcie, leży po stronie kina. Jeśli chodzi o film „Kler”, wszystkim kinom zostały zaproponowane standardowe warunki współpracy, na jakich odbywa się ona w przypadku filmów premierowych. Jak zawsze, są one także dostosowane do współpracy z mniejszymi obiektami. Jeśli chodzi o Centrum Kultury w Grodzisku, nigdy nie było mowy o zasadzie całodniowego wyświetlania przez trzy tygodnie wyłącznie tego filmu. – powiedział dyrektor dystrybucji Paweł Glica.

Źródło: antyradio.pl, Pikio.pl
Foto: YouTube.com Kin Świat screen