Czołowy polityk PiS atakuje Dulkiewicz. Riposta prezydent Gdańska to absolutny HIT!

Wczoraj w Gdańsku odbyły się obchody rocznicy 4 czerwca 1989 r. We wcześniej wspomnianym mieście zjawili się z tej okazji przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, między innymi nasz premier Mateusz Morawiecki. Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz podjęła próbę powitania go i podziękowania za przybycie. Skończyło się to skandalem. Teraz uderzyć w nią postanowił kolejny polityk PiS.

Na opublikowanym wczoraj nagraniu widać jak przy eskorcie wielu ochroniarzy przemieszcza się premier. W pewnym momencie Aleksandra Dulkiewicz próbuje przebić się przez ich ścianę i zaczyna swoją wypowiedź skierowaną do Morawieckiego. „Dzień dobry Panie premierze, witam Pana serdecznie w Gdańsku. Dziękuję, że jest Pan na święcie wolności Solidarności. Zapraszam do okrągłego stołu” – powiedziała. Jaka była jego reakcja? Co najmniej skandaliczna. Ten nie zatrzymał się ani na moment odchodząc dalej. Zachowanie szefa rządu wywołało lawinę negatywnych komentarzy skierowanych w jego stronę. Na konferencji odniosła się do niego sama prezydent Dulkiewicz. Szkoda, że pan premier nie przyjął zaproszenia do rozmowy – powiedziała.

Teraz odnosząc się do zaistniałej sytuacji uderzyć w Dulkiewicz postanowił kolejny czołowy polityk PiS, Stanisław Karczewski. „Jutro uroczyste pos. @Polskisenat z okazji 30rocznicy wolnych wyborów do #Senat.u. Pisemne zaproszenia przesłałem do b. senatorów m. in. do D.Tusk i b. prezydentów przed kilkoma tygodniami. Sz.P prezydent @Dulkiewicz_A gości zaprasza się w godny sposób, a nie na chodniku!” – napisał, próbując pouczyć Dulkiewicz. Jej riposta wbiła go w ziemię. „Panie Marszałku, zarówno do Pana, jak i Pana Premiera @MorawieckiM wysłałam zaproszenia już w kwietniu… @PremierRP” – napisała, a na potwierdzenie tych słów dodała zdjęcie zaproszenia wysłanego do premiera Morawieckiego.

Foto: youtube/Onet Rano
Źródło: natemat.pl