„Koleś, coś ci powiem”. Robert Bąkiewicza na długo zapamięta słowa Hołdysa

Dziś w całej Polsce odbyły się protesty w związku z kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Jeden z nich, zdecydowanie największy miał miejsce w Warszawie na Placu Zamkowym. Pojawili się na nim m.in. Wanda Traczyk-Stawska, Donald Tusk, Jurek Owsiak czy Zbigniew Hołdys. Nie zabrakło też kontrmanifestantów, na czele z Robertem Bąkiewiczem, którzy próbowali zagłuszyć niejedno wystąpienie.

Na Roberta Bąkiewicza spadła za to ogromna fala krytyki. W mocny sposób zwróciła się do niego m.in. Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego. Milcz, głupi chłopie. Milcz, milcz, milcz, chamie skończony. Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli, ja tu po to jestem żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, która jest Polską, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także – mówiła w jego kierunku ze sceny. W ostry sposób uderzyć w organizatora kontrmanifestacji postanowił także Zbigniew Hołdys.

Koleś, coś ci powiem. W 1981 roku, kiedy był strajk i walczyliśmy z komuną, to komuna robiła to, co ty, zagłuszała nas przez głośniki. Ale oni mieli wielki głośnik, a ty jesteś nędzarz. Tak jak wtedy, walczymy dzisiaj z podłym systemem i ludźmi. Ale to nic, skoro historia zatacza koło, to wygramy – mówił popularny muzyk. Przypomnijmy, że manifestacja w stolicy naszego kraju rozpoczęła się o godzinie 18. Do wzięcia w niej udziału zachęcał Donald Tusk. Operacja wyprowadzania Polski z Europy zaplanowana przez Jarosława Kaczyńskiego ruszyła pełną parą. Jeśli pozostaniemy bierni, nic go nie zatrzyma. Wzywam więc wszystkich, którzy kochają Polskę i kochają wolność, którzy kochają swoje dzieci. Nie ma znaczenia ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący, czy niewierzący, ani na jaką partie głosowaliście – apelował.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.wp.pl, se.pl, wydarzenia.interia.pl
Foto: Kadr z TVN24/twitter.com, YouTube.com Engima TV