Kolosalny cios w Prawo i Sprawiedliwość. Sensacyjna ustawa ujrzy światło dzienne?

Opozycja chce wprowadzenia nowej ustawy. Wszystko rozpoczęło się od wpisu posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Krystyny Wróblewskiej, która w sieci pochwaliła się wycieczką rządowym odrzutowcem Gulfstream G550 wraz z marszałkiem Kuchcińskim. Samolot jest przeznaczony tylko dla usług prezydenta, premiera oraz marszałków obu izb parlamentu. Do żadnej z tych grup nie należy Wróblewska, co wywołało szum w internecie. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy polityk PiS używa rządowych środków transportu.

„Marszałek Kuchciński, zrobił sobie powietrzne taxi, zabierając swoich kolegów posłów. Nie dowiedzielibyśmy się o tym, gdyby nie błyskotliwość jednej z posłanek PiS-u. Nazwiska nie pamiętam, bowiem pierwszy raz ją widziałem, która raczyła pochwalić się tym zaszczytem, że mogła z panem marszałkiem w tak doborowym towarzystwie lecieć. Z tyłu widzieliśmy uśmiechniętego posła prokuratura Piotrowicza. Widać, że PiS z floty samolotów rządowych zrobił flotę partyjnych samolotów. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Pamiętamy ukryte loty wojskową CASĄ premier Szydło, pamiętamy również za pośrednictwem samolotów rządowych minister Dworczyk dokonywał korupcji politycznej, przejmując radnych innych ugrupowań, żeby przejąć władzę”– powiedział poseł PO, Paweł Olszewski.

„To sytuacje, nad którymi nie możemy przechodzić do porządku dziennego. Stąd przedkładamy konkretną inicjatywę” – dodał. „W tym tygodniu złożymy ustawę lex Kuchciński, ustawę o jawności przelotów najważniejszych osób w państwie, o rejestrze, który co jakiś czas będzie musiał ujawniany opinii publicznej i w tej ustawie również zobowiążemy władze do tego, żeby loty VIP-ów posiadały swoją celowość, żeby nie było tylko przyjemnością czy fanaberią sprawujących władzę” – poinformował Mariusz Witczak.

Foto: facebook.com/KancelariaSejmu screen
Źródło: crowdmedia.pl