Koniec zmiany czasu. Unijne władze podjęły ostateczną decyzję!

Sprawa zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy zawsze budzi małe, niepotrzebne zamieszanie. Jak się okazuje, już za niedługo te nieporozumienia mogą zniknąć bowiem Unia Europejska zadecydowała o zaprzestaniu przestawiania zegarków dwa razy w roku.

Już wkrótce czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni, a nastąpi to w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca. Wtedy to przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na godzinę 3:00, co oznacza, że w ten dzień będziemy spać godzinę krócej. Czas letni na zimowy zmienia się zawsze w ostatnią niedzielę października, a zimowy na letni w ostatnią niedzielę marca. Rozwiązanie to w Polsce było z nami od wielu lat.

Wczoraj komisja transportu przy Parlamencie Europejskim podjęła decyzję, że w marcu 2021 roku przestaniemy przestawiać zegarki. Głównym powodem ma być oszczędność energii elektrycznej. Nasuwa się jednak pytanie jaki czas będzie obowiązywał. Jak informuje PAP, do marca 2021 każde państwo ma zdecydować czy będzie urzędować na czasie letnim czy zimowym. Finalny efekt może być taki, że w Niemczech będzie inna godzina niż w Polsce.

Foto: youtube/Sejm RP
Źródło: pomorska.pl, se.pl