Kaczyński się wściekł. Jego kontrowersyjny pomysł został wycofany

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie ma obecnie dobrego okresu w swojej działalności politycznej. W ostatnich tygodniach głośno jest na temat słynnych już „taśm Kaczyńskiego”, które można zaliczyć do jednej z jego największych porażek. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że jeden z jego pomysłów został wycofany.

Mowa tutaj o głośnych zmianach w kodeksie wyborczym, które według Kaczyńskiego miały utrudniać sfałszowanie wyników. Na takim rozwiązaniu zależało najbardziej właśnie Jarosławowi Kaczyńskiemu, który nalegał na ich wprowadzenie. Polegało to na utworzeniu dwóch komisji w każdym obwodzie, jedna zajmująca się przeprowadzaniem wyborów, a druga licząca głosy. Tak wyglądało to podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Jak się okazuje w styczniu przeszedł projekt nowelizacji tej ustawy i nie będzie ona obowiązywać w tegorocznych wyborach do europarlamentu i parlamentarnych. Co to oznacza? Oznacza to, że prezes partii rządzącej się pomylił i jego pomysł nie zadziałał oraz został oficjalnie wycofany. „To twarde zderzenie PiS z rzeczywistością. Od początku ostrzegaliśmy, że wprowadzenie dwóch komisji będzie trudne. Szkoda tylko, że ta zabawa odbywa się na koszt podatnika” – powiedział Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej.

Źródło: pikio.pl
Foto: youtube/Punkt WidzeniaTV