Kraśko nie wytrzymał! Morawiecki te słowa zapamięta przez długi czas

Znany polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, Piotr Kraśko wywołał ostatnio ogromną burzę w sieci. Odpowiedział premierowi Mateuszowi Morawieckiemu na słowa: „jesteśmy dumnym państwem, proszę nas nie pouczać”. Kraśce puściły nerwy, a Morawiecki te słowa zapamięta z pewnością na długo.

W pewnym momencie pan premier powiedział takie zdanie: „jesteśmy dumnym państwem, proszę nas nie pouczać”. W tej sprawie mam złą i dobrą wiadomość dla Pana premiera. Panie premierze, Pan nie jest państwem, Pan nie jest Polską. Dobra wiadomość jest ta, że nikt Polski tam nie pouczał, nikt Polski tam nie obrażał. Otóż czasem, jeżeli ktoś usłyszy przykre słowa, to pociesza się go mówiąc: „proszę tego nie brać do siebie”. Otóż Panie premierze, te wszystkie wątpliwości, uwagi proszę brać do siebie. To Pan reprezentuje rząd i to były uwagi do Pana, nie do Polski. – rozpoczął.

Zanim weszliśmy do Unii Europejskiej, byłem korespondentem w Brukseli i jeździłem też do wszystkich państw członkowskich Unii robić materiały o tym, jak Unia zmieniła życie zwykłych ludzi i co tam sądzi się o poszerzeniu Unii. Zawsze o Polsce mówiono z wielką sympatią i ogromnym szacunkiem, ale gdzieś tam między wierszami zwłaszcza wśród polityków była taka niepewność czy zachód europy pasuje do środka europy i do wschodu europy. [..] Niestety czasem Pana argumenty i to, co Pan mówi, przekonuje co niektórych, że chyba niekoniecznie tak jest. – dodał. Całe nagranie można zobaczyć poniżej.

Źródło: wygaszamypis.pl
Foto: youtube/Artiqb Forever2, youtube/Jadwiga Makowiecka