Wojewódzki zszokował Polskę. Piekielnie ostra wypowiedź na temat Kościoła

Kuba Wojewódzki zaskakuje po raz kolejny. Showman udzielił ciekawej wypowiedzi dotyczącej Kościoła. Mało, który celebryta odważył się kiedykolwiek tak wypunktować Kościół jak zrobił to gwiazdor TVN. Jego słowa szybko spotkały się z ogromną falą krytyki. Jest jednak wiele osób, które go popiera.

Internet rozgrzała wypowiedź Wojewódzkiego na temat Boga i Kościoła. Do takich wniosków doszedł podczas pogrzebu, w którym uczestniczył. – Padały slogany o tym, że „Bóg jest łaskawy i sprawiedliwy”. To największe kłamstwo, jakie czytałem, od dwóch tysięcy lat. Tylko bezlitosny egoista potrafi zabrać młodą matkę trójce dzieciaków. Ale to nie wszystko. W trakcie mszy poświęconej zmarłej osobie Kościół nie zajmuje się tym, kto odszedł, nie zajmuje się jej rodziną i bólem. Kościół zajmuje się sobą. Swoim pieprzonym ewangelicznym narcyzmem – rozpoczął.

– Jak padły słowa „Przeprośmy za nasze grzechy”, to aż zacisnąłem pięści z bezradności. A kiedy wy przeprosicie za swoje – za obłudę, pedofilię, zachłanność i bizantyjski styl życia? Kiedy ten wasz Bóg przeprosi rodzinę Ani, że gdy ona odchodziła, on zajmował się doglądaniem budowy kolejnej świątyni. Niech przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci. Z pozycji kolan nie zmieni się ani świata, ani własnych horyzontów. Czasami mam wrażenie, że gdyby to od Polaków zależała ewolucja, to chodzilibyśmy wyłącznie na kolanach – zakończył.

Foto: YouTube.com TVNpl screen
Źródło: pikio.pl