Kukiz wpadł w szał na antenie RMF24. Doszło do ostrej konfrontacji z prowadzącym!

8 września gościem Roberta Mazurka na antenie RMF FM był ostro krytykowany od kilku tygodni lider Kukiz’15, Paweł Kukiz. Wciąż ciągnie się w mediach echo kontrowersyjnego głosowania w Sejmie dotyczącego ustawy “lex TVN”. Pierwotnie wygrała je opozycja, po czym marszałek Sejmu, Elżbieta Witek zarządziła reasumpcję głosów 30 posłów. Ostatecznie głosowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. 

Podczas wizyty Kukiza w RMF FM prowadzący zapytał go o tę sytuację. Doszło do ostrej wymiany zdań. “Pan się pomylił?” – zapytał prowadzący. “Pomyliłem się…” – odpowiedział Kukiz. “Pan naprawdę mówi teraz ludziom prosto w oczy, że Paweł Kukiz się pomylił? Niech się Pan nie gniewa, bo gdyby Pan się dał przekupić, to ja bym to jeszcze zrozumiał ” – dopytywał Mazurek. “Siedzę w ostatnim rzędzie w tym Sejmie, ja wiem nad czym ja głosuję, był taki też harmider, zerknąłem, jak zagłosował poseł Sachajko, bo to on był posłem prowadzącym głosowanie. Wcisnąłem ten zielony guzik. Potem się zorientowałem, o co chodzi” – tłumaczył Kukiz. “Głosujecie nad przerwą, ta przerwa została przegłosowana. Później PiS się orientuje, że to jest im wbrew” – stwierdził dziennikarz.

Proszę Pana, ja się przede wszystkim zorientowałem, że źle zagłosowałem. Proszę przejrzeć moje wcześniejsze głosowania od 2015 r. czy głosowałem za przerwami. Zasadą było, że nie głosowaliśmy za przerwami, żeby nie robić cyrku w Sejmie” – powiedział Kukiz. Mazurek zapytał go następnie, czy naprawdę będzie się tłumaczył tym, że się pomylił w Sejmie. Tutaj Kukizowi puściły nerwy. “Dlaczego Pan sugeruje ludziom, że ja kłamię? Proszę mi powiedzieć jakim prawem? Tłumaczę, że się pomyliłem, to się pomyliłem i to jest cała filozofia. Bo zrobię to, co Gliński zrobił i proszę mi w ten sposób nie mówić. Dlaczego Pan mi zarzuca kłamstwo. Jakie Pan ma podstawy, żeby zarzucać mi kłamstwo. Siedziałem z tyłu. Nie słyszałem, o co tam w ogóle za bardzo chodzi i to cała filozofia. Zobaczyłem, że chodzi o to, żeby obalić rząd, to poprosiłem sam o jakieś wyjście z tej sytuacji” – powiedział lider Kukiz’15. Całe zajście można obejrzeć na wideo poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/RMF FM
Źródło: youtube/RMF FM