Kwaśniewski na antenie TVN24. Ostro o klęsce Szydło, z jego słowami ciężko się nie zgodzić

Beata Szydło nie zostanie przewodniczącą komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Była premier Polski mogła liczyć na poparcie 21 posłów, przeciw jednak głosowało 27. Mamy do czynienia z odwetem. Tu nie liczą się kompetencje ewentualnego szefa komisji zatrudnienia, bo nikt nie zakwestionował kandydatury Beaty Szydło – tak porażkę Szydło skomentował Ryszard Legutko.

O klęsce byłej szefowej polskiego rządu mówią dziś niemal wszyscy. Na antenie TVN24 skomentował ją również Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem jej przegrana jest ostatecznym dowodem na to, że Europa patrzy. I takie przedwyborcze maskarady, czyli wyjmowanie flag europejskich z piwnic, żeby pokazać jak jesteśmy znów europejscy, nie działa – stwierdził Kwaśniewski. – Że pamięć ludzi jest jednak nieco dłuższa niż tylko dotycząca kampanii wyborczej i to, co PiS robił, mówił o UE, w jaki sposób traktował symbole europejskie, chociażby flagę europejską, to się odłożyło w świadomości wielu europejskich polityków – dodał.

Swoje trzy grosze postanowił dorzucić również nie kto inny jak Roman Giertych. Znany mecenas zrobił to w żartobliwy sposób. Chciałem pogratulować p. Beacie Szydło udziału w kandydowaniu na szefową komisji w PE. Nieważny jest wynik. Ważne jest uczestnictwo! Pan prezes znowu będzie czekał z kwiatami. – napisał. Jego wpis spotkał się ze sporym odzewem internautów. Jak to ostatnio powiedziała pewna Pani kurator: ” Nie wszystkie marzenia się spełniają” – napisał w odpowiedzi jeden z nich.

Źródło: Twitter.com Roman Giertych, tvp.info, wiadomosci.wp.pl, TVN24
Foto: YouTube.com Gazeta.pl screen