Kwaśniewski pochwalił Dudę, ale… zaorał TVP! Kurskiemu nie spodobają się słowa byłego prezydenta

Były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski wciąż aktywnie udziela się w mediach na tematy polityczno-społeczne dotyczące naszego kraju. Nie inaczej było i tym razem. Portal „wiadomo.co” opublikował wywiad z Kwaśniewskim, gdzie poruszone zostały kwestie dotyczące wojny i aktywności rządzących oraz mediów w tym czasie. Pochwalił on prezydenta Andrzeja Dudę oraz skrytykował Telewizję Polską, w której, jak stwierdził w ogóle nie widać zmiany.

Aleksander Kwaśniewski zapytany został m.in. o to, czy wierzy w zmianę postawy, którą prezentuje ostatnimi czasy prezydent Andrzej Duda. „To się okaże. Natomiast to, że jest aktywny, to bardzo dobrze, bo Polska jest w centrum wydarzeń. To, że ta aktywność przyszła nieco spóźniona, też jest prawdą, to, że przyszedł dziś zwrot w polityce prezydenta i PiS-u, który zaczął uważać, że UE jest jednak poważną organizacją, a nie wyimaginowaną wspólnotą, jest dobre, tylko oby to była trwała zmiana, a nie gra polityczna” – powiedział, po czym wbił szpilę TVP oraz Trybunałowi Konstytucyjnemu.

Zarzucił im brak zmiany w swoich postawach. „Dziś to, co się dzieje, pokazuje nam dobitnie, że UE i NATO to są te gwarancje i instytucje, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie. Obrażanie się na UE i NATO nie miało sensu. Czy tu nastąpi trwała zmiana, zobaczymy w najbliższym czasie. Na razie, gdybym miał mówić o zmianie PiS-u w stosunku do UE, to w tym, co mówi prezydent Duda, zmianę widać, w tym, co robi PiS i Morawiecki, częściowo też widać zmianę. W tym, co robi TK, nie widać zmiany i wyraźnie działają wg starych wskazówek, a w tym, co robi telewizja Kurskiego, w ogóle nie widać zmiany” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Fakty RMF FM, youtube/TVP Info
Źródło: wiadomo.co