Kwaśniewski przestrzega Tuska przed powrotem do polskiej polityki! „Czy Tusk jest na to gotowy?”

Od kilku dni w sieci wrze na temat słów byłego premiera naszego kraju, a obecnego przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska, który stwierdził w wywiadzie dla TVN24, że byłby gotów na powrót do polskiej polityki, aby odwrócić kierunek w jakim zmierza nasz kraj. Gościem w „Rozmowie Piaseckiego” był były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski. Wypowiedział się na temat powrotu Donalda Tuska do polityki. Nie ukrywał on wielu swoich obaw wobec tego, czy lider EPL podoła temu zadaniu.

Sam powrót Tuska doświadczonego, z dobrym nazwiskiem na arenie międzynarodowej do polskiej polityki nie zaszkodzi. Będzie na pewno poprawiał jakość. Będzie ciekawsza, natomiast sam powrót jest trudny, bo minęło sporo czasu. To jest 7 lat. Jeżeli Tusk wychodził z rzeki, która była wartka, szeroka, a woda czysta, to wraca do rzeczki dużo mniejszej, dużo węższej, dużo płytszej i niestety mocno zanieczyszczonej. […] Trzeba się zająć ciężką pracą ponieważ platforma jest ewidentnie w kryzysie” – mówi były prezydent.

Trzeba objechać kraj, trzeba spotkać się z ludźmi, trzeba dokonać sporej wymiany ludzi na istotnych stanowiskach, co też nie jest działalnością przyjemną. Więc nie chcę mówić, że platforma jest jakąś stajnią Augiasza, ale na pewno jest w kryzysie, który wymaga niezwykłego wysiłku i emocjonalnego i fizycznego. Czy Tusk jest na to gotowy? Zobaczymy” – kontynuuje. „Panu te powroty nieszczególnie dobrze wychodziły” – stwierdził prowadzący, Konrad Piasecki. „Wie Pan, tu mogę przestrzec Donalda Tuska, że jeżeli wracać, to na 100%” – odpowiedział Kwaśniewski.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Fakty RMF FM
Źródło: TVN24