Kwaśniewski wbił szpilę Dudzie! Mistrzowskie wystąpienie byłego prezydenta

Dzisiaj, tj. 4 czerwca 2019 roku obchodzona jest 30 rocznica wyborów. W Gdańsku pojawiła się większość obecnych oraz byłych polityków, a także opozycjoniści z „Solidarności”. Nie trudno zauważyć, że zabrakło polityków Prawa i Sprawiedliwości na czele z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem naszego kraju Andrzejem Dudą.

Wczoraj informowaliśmy o kontrowersyjnym zachowaniu tego pierwszego. Mowa tutaj o przykrej sytuacji, kiedy to Aleksandra Dulkiewicz chciała porozmawiać z premierem Morawieckim, a nawet zaprosiła go do okrągłego stołu. Ten zaś całkowicie bez szacunku ją olał, co nie obeszło się bez echa i zyskał całą falę hejtu. Andrzejowi Dudzie wbił szpilę za to sam były prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas swojego dzisiejszego wystąpienia. Duda bowiem nie pojawił się osobiście na uroczystości w Gdańsku, lecz napisał list, który w jego imieniu odczytała profesor Zofia Romaszewska.

Życzę nam wszystkim, współczesnym Polakom, aby za kolejne 30 lat nasi obecni najmłodsi rodacy mogli być z nas dumni” – napisał prezydent. Po odczytaniu listu na sali rozgrzmiały okrzyki „konstytucja”. Następny na scenie był Aleksander Kwaśniewski. Ten podczas swojej wypowiedzi nie omieszkał skomentować niepojawienie się głowy państwa. Swoją ripostą na list prezydenta wywołał brawa. „Z mojej praktyki prezydenckiej wynika, że listy prezydentów są bardzo często dobrze napisane. Dobrze by było, żeby prezydenci czasami je przeczytali i wdrożyli w życie” – powiedział.

Foto: facebook.com/aleksander.kwasniewski
Źródło: natemat.pl