Kwaśniewski zszokował całą Polskę. To, co powiedział o PiS rozniosło internet!

Były prezydent naszego kraju, a zarazem jeden z ulubieńców opozycji, Aleksander Kwaśniewski był gościem w Radio Opole. Udzielił tam ciekawej wypowiedzi, która zszokowała ogromną część Polaków. Stwierdził on bowiem wprost, że Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory. Dodał jednak, że opozycja nadal ma szansę na większość w parlamencie.

Jako partia wygra PiS, bo PiS ma skonsolidowany elektorat na poziomie 40 proc. głosów, ma najwięcej pieniędzy z wszystkich partii – co widać po tych banerach, ogromna przewaga w tym oblepieniu. Pytanie nie brzmi dzisiaj, kto wygra wybory, bo że PiS będzie największą partią, to wiemy. Pytanie brzmi czy PiS będzie miał dużą większość w parlamencie, czy będzie wynik bardziej remisowy, czy nie będzie miał większości w parlamencie – i o te trzy scenariusze toczy się walka i moim zdaniem opozycja ciągle może walczyć spokojnie o scenariusz nr 3. tzn. żeby razem mieć więcej mandatów w Sejmie niż ma PiS i wtedy jesteśmy w nowej rzeczywistości” – stwierdził były prezydent.

Jeżeli Konfederacja wejdzie, a to jest możliwe to wtedy będzie chyba potencjalnie partnerem dla PiS-u, ale od razu mówię, nie będzie łatwym partnerem i dla PiS-u będzie to trudne zderzenie. Jak mówię: walka dzisiaj się toczy o to by PiS nie miał większości w Sejmie i żeby można było odwrócić regres demokratyczny, jaki się w Polsce dokonuje; łamania konstytucji, niszczenia niezależnego sądownictwa, zawłaszczania mediów publicznych – wszystkiego tego, co obserwujemy przez ostatnie 4 lata” – powiedział, odpowiadając na pytanie, czy „Konfederacja” wejdzie do Sejmu.

Czytaj dalej

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Radio Opole