Big Cyc niszczy Kurskiego i TVP! Oberwało również PiS

Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej się doigrał. TVP bezprawnie użyło piosenki legendarnego polskiego zespołu, którego piosenki zna chyba każdy. Mowa tutaj o Big Cyc. Jak poinformował na swoim facebooku jeden z członków zespołu, Krzysztof Skiba, Kurski będzie miał ogromne problemy. Oberwało się również całej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Oświadczenie zespołu Big Cyc w związku z bezprawnym wykorzystaniem utworu przez TVP Info. W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę „Jak słodko zostać świrem”. Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o „świrach pod sejmem”. O całym zdarzeniu wykorzystania piosenki poinformowali nas oburzeni fani zespołu. Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. – rozpoczął swoją wypowiedź.

Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce. Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu. Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS. W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej.
Zespół Big Cyc
– zakończył. Warto dodać, że post cieszy się ogromnym poparciem internautów bowiem w tylko 5 godzin po jego dodaniu, wpis ma już 1,5 tys. polubień.


Źródło: polityczek.pl, facebook.com/krzysztof.skiba.37
Foto: wikimedia commons, youtube/InfiniteWisdomTV