Lewicowa posłanka zaatakowała Agatę Dudę! Teraz za te słowa ma ponieść karę

Pierwsza dama, Agata Duda, nie stroni od różnego rodzaju kontrowersji i afer. Głównym zarzutem środowisk opozycyjnych wobec niej jest to, że nie spełnia poprawnie swojej roli. Oprócz internautów twierdzą tak również znani politycy. Jedną z nich jest lewicowa posłanka Joanna Senyszyn.

Ostatnio głośno jest o sprawie wynagrodzenia pierwszej damy. Doniesienia te skomentować postanowiła wspomniana wcześniej polityk. „Pensja dla żony prezydenta to absurd. Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci. W przypadku Dudów – jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak” – napisała na Facebooku Senyszyn.

Skomentować słowa posłanki postanowił lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Czarzasty. Ten przeprosił za język jaki użyła Senyszyn i zapowiedział, że skontaktuje się z nią w tej sprawie. „Jeśli chodzi o sprawę pierwszej damy – jestem za tym, by posiadały pensje, by było to transparentne. Ważne, by regulowano kwestię emerytur pierwszych dam tak samo jak prezydentów. To nie jest normalne, by prawnie komuś zakazywać pracy i w żaden sposób nie regulować kwestii ubezpieczenia” – dodał w studiu Polsat News.

Źródło: pikio.pl
Foto: youtube/sądeczanin TV