Lider zespołu „Wilki” miażdżąco o Górniak i innych gwiazdach, które wystąpiły na Wiktorach

W czwartkowy wieczór na antenie Telewizji Polskiej pokazano ceremonię wręczenia Wiktorów. Warto dodać, że plebiscyt powrócił po 7-latach przerwy. Nagrody powędrowały m.in. do Roberta Lewandowskiego, Marii Dębskiej, Marcina Dorocińskiego, Andrzeja Poczobuta czy do dr. Pawła Grzesiowskiego. Wcześniej nie obyło się bez kontrowersji, tegoroczną galę zbojkotowało bowiem wiele znanych w naszym kraju osób.

Na Wiktorach zaśpiewała m.in. Edyta Górniak. To właśnie m.in. na niej suchej nitki nie zostawił Robert Gawliński, lider zespołu „Wilki”. „Co mnie obchodzi Edyta Górniak? Ile miała przebojów? Czy ona może w jakiś sposób konkurować, chociażby z Marylą Rodowicz, która też nie komponuje, tak samo jak Górniak? Czy może konkurować z Beatą Kozidrak? W żadnym przypadku. Wokalne możliwości są, ale wokalne możliwości to 10-15 procent tego, co jest potrzebne, aby osiągnąć sukces na scenie czy show-biznesie. O wiele ważniejsza jest głowa, a tutaj, wydaje mi się, że wielu artystom trochę brakuje tego, a w szczególności tym, którzy występują w TVP1″ – ostro ocenił.

Następnie oberwało się także Justynie Steczkowskiej i braciom Golec. „Jeśli komuś się podoba rząd, który rządzi w Polsce to pewnie, nie ma sprawy, że on występuje w telewizji rządowej. Jeśli jemu się podobają rządy PiS, to też mu się podoba, że telewizja opowiada o świecie, którego nie ma. Poza tym są zespoły czy artyści, którzy zawsze trochę kolaborowali przez miejsce urodzenia, albo przez sposób myślenia z tego rodzaju wizji Polski, świata, czyli takiej bardziej kościelnej. Mam tu na myśli Justynę Steczkowską czy braci Golec” – mówił w wywiadzie z Plejadą. „Wiktory są w TVP i to jest odpowiedź, czemu Sting nie przyjechał i wielu artystów to bojkotuje. Nie występuję w TVP. Niezbyt też szanuję wykonawców, którzy tam występują. Tutaj jedynie jestem w stanie zrozumieć ludzi z disco polo, bo ci przez wiele lat, wydaje mi się, byli trochę za mocno szykanowani przez wszystkie media. Oni też powinni mieć swoje miejsce” – dodał.

Czytaj dalej

Źródło: wideoportal.tv, plejada.pl
Foto: Flickr.com Fryta 73, YouTube.com przeAmbitniPL