Lis o zachowaniu Wałęsy. Tym wpisem podbił serca internautów!

W piątek w Gdańsku obchodzona była 38. rocznica Porozumień Sierpniowych. Jednym z elementów obchodów była msza święta, która odbyła się w bazylice św. Brygidy. Na uroczystości pojawili się między innymi Andrzej Duda oraz Lech Wałęsa. Ten drugi postanowił jednak opuścić świątynię tuż przed przemową prezydenta kraju. 

W 1989 roku w Polsce nastąpiła bezkrwawa rewolucja. Płacimy za to jednak cenę. Tą ceną są także choroby, bo jakże nie nazwać chorobą tego, że w Sądzie Najwyższym wciąż orzekają sędziowie, którzy skazywali ludzi niepodległościowego podziemia – mówił Duda w trakcie swojego wystąpienia. Chwilę wcześniej doszło jednak do dość niespodziewanej sytuacji. Były prezydent Polski Lech Wałęsa opuścił bazylikę, gdy swoją przemowę miała rozpocząć głowa państwa.

O zaskakującym zachowaniu legendy „Solidarności” zrobiło się bardzo głośno w sieci. Do całej sytuacji postanowił się odnieść m.in. popularny dziennikarz Tomasz Lis. 38 lat temu Lech Wałęsa pokazał, że wie kiedy wejść. Dzisiaj pokazał, że wie kiedy wyjść. – napisał na swoim twitterowym profilu. Warto dodać, że jego wpis spotkał się z dużym odzewem internautów. W ciągu trzech godzin od dodania polubiło go bowiem blisko 800 osób.

Źródło: Twitter.com Tomasz Lis, Gazeta.pl, wprost.pl
Foto: YouTube.com LosDiablos7 screen, TVP 2