Lis zmiótł Kurskiego z powierzchni ziemi jednym wpisem

Popularny dziennikarz Tomasz Lis bardzo często komentuje sytuację polityczną w Polsce. Wtedy kiedy trzeba, nie szczędzi sobie ostrych słów. Nie inaczej było tym razem. Na Twitterze uderzył w TVP, co bardzo personalnie odebrał prezes telewizji, Jacek Kurski. Jego odpowiedź wywołała ostry śmiech wśród zwolenników opozycji.

Tomasz Lis jest redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska”. Z tego też względu niejednokrotnie na swoich profilach społecznościowych promuje jego wydania. Tym razem tematem głównym tematem „Newsweek’a” jest upadek TVP. W Newsweeku -jak Kurski prowadzi TVP do kompletnej katastrofy, jednocześnie kombinując, by przekonać jedynego ważnego dla niego widza tej stacji, Kaczyńskiego, że jako prezes telewizji osiągnął wielki sukces. Polecam też wywiad z Jerzym Radziwiłowiczem o chamstwie i bucie PiS- u. – napisał Lis.

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź prezesa Telewizji Polskiej. Ta doprowadziła opozycję do śmiechu. Kurski stwierdził, że tygodnik źle wpływa na rosnącą potęgę TVP i postanowił wystosować pozew do sądu. Publikacja tygodnika „Newsweek” jest kolejną, żałosną próbą osłabienia rosnącej pozycji nadawcy publicznego. Czas publikacji artykułu jest zbieżny ze zbliżającą się konferencją ramówkową i zapewne ma odwrócić uwagę od wydarzenia potwierdzającego odbudowę siły i prestiżu Telewizji Polskiej. (…) Publikacja „Newsweeka” jest kolejna niechlujną próbą zdyskredytowania Telewizji Polskiej przez wydawnictwa RASP. W związku z kłamstwami zawartymi w artykule TVP podejmie kroki prawne przeciwko wydawcy tygodnika Newsweek i autorowi tekstu – poinformowała TVP.


Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Onet Rano, youtube/Infinite Wisdom TV