Kaczyński po tych słowach Lubnauer wpadnie w furię! Tak skwitowała jego wypowiedź o sędziach

W ubiegłą sobotę w Olsztynie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie jej trwania Jarosław Kaczyński postanowił w mocnych słowach skrytykować krajowych sędziów. Jego wypowiedź wywołała niemałe oburzenie przede wszystkim wśród zwolenników opozycji, którzy nie zostawiają na prezesie partii rządzącej suchej nitki. Swoje trzy grosze dodała również przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. 

Zdaniem Kaczyńskiego przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości cierpią na nienawiść do własnej ojczyzny. My reformujemy dziś sądownictwo. Oczywiście to nie jest jedyna przyczyna tej reformy, to jest jedna z wielu, ale ta ojkofobia, jak to się nazywa, czyli niechęć, nawet nienawiść do własnej ojczyzny, własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła części sędziów i która prowadzi do nieszczęść – stwierdził.

Odpowiedzieć liderowi ugrupowania rządzącego postanowiła Katarzyna Lubnauer. Jeżeli te słowa dojdą do Kaczyńskiego, to ten z pewnością zapamięta je na długo. PiS to są tacy mężczyźni, którzy nienawidzą sędziów. Nienawidzą też połowy społeczeństwa, tej która nie głosuje na Prawo i Sprawiedliwość. To jest typowy przykład tego, że jeżeli ktoś jest pełen nienawiści, to tę nienawiść przypisuje innym – powiedziała w poniedziałek w Sejmie.

Źródło: tvn24.pl, Fakt.pl, tokfm.pl, Pikio.pl
Foto: YouTube.com Wszechpolacy screen, TVP Info, YouTube.com Punkt Widzenia TV screen