Maciej Orłoś ostro o atakach TVP na WOŚP! „Szczerze mówiąc, dlatego postanowiłem odejść z TVP”

Dziś, tj. 30 stycznia 2022 roku, odbywa się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja orkiestry wciąż trwa, ale już można uznać ją za ogromny sukces. Jak donosi portal Interia, o godzinie 15:00 na liczniku fundacji znalazło się już 60 864 336 zł, co oznacza, że możliwe jest ustalenie nowego rekordu. O WOŚP w zaskakujących słowach wypowiedział się dziś Maciej Orłoś.

Orłoś przez wiele lat był twarzą programu nadawanego w TVP, „Teleexpres”. Po zmianach, jakie nadeszły w Telewizji Polskiej postanowił porzucić pracę w stacji. Był on dziś gościem Iwony Kutyny w programie „Onet Rano”. Niespodziewanie wbił on szpilę TVP. Prowadząca zapytała dziennikarza, czy któryś rok WOŚP wspomina szczególnie. „Raczej nie mam jednego roku. Pamiętam tę ogólną atmosferę, która panowała przez wiele lat, kiedy TVP towarzyszyła WOŚP i było to, coś zupełnie oczywistego. To było coś oczywistego. Nie wyobrażałem sobie, że w którymś momencie może się to skończyć. To była jedność: WOŚP-TVP, TVP-WOŚP. Niestety, skończyło się to parę lat temu” – mówił.

Nie rozumiem tego, jak można nie towarzyszyć, nie być obecnym z orkiestrą, która robi tyle dobrych rzeczy. To jest oczywiste. Mało tego, jak można udawać, że orkiestry nie ma? To jest dla mnie niesamowite” – dodał. Stwierdził również, że ataki na Jurka Owsiaka były jedną z przyczyn jego odejścia. „Nie podobały mi się te ataki na orkiestrę, na Jurka. To polega na tym, że poglądy Jurka, nie tyle polityczne, co światopoglądowe, są za mało religijne, są za bardzo, z tamtej perspektywy, za bardzo lewackie. A my tutaj mamy Caritas, który pomaga i inne organizacje. Tylko że to jest absurd, bo najważniejszy jest ten cel, któremu nie można zaprzeczyć. Jest oczywisty i dobry i tamto wszystko powinno być mniej istotne. Dla mnie to jest szokujące. To jest beznadziejne i słabe. Szczerze mówiąc, między innymi dlatego postanowiłem odejść z TVP” – oznajmił.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Maciej Orłoś, flickr/Piotr Drabik
Źródło: wiadomosci.onet.pl, wydarzenia.interia.pl, youtube/Onet Rano