Maciej Stuhr zmiażdżył TVP, nie został zaproszony na galę Wiktorów, choć jest nominowany! „Nawet gdybym zaproszenie dostał…”

31 marca ma odbyć się gala rozdania Wiktorów. Transmitowana będzie ona na TVP, a gościem specjalnym będzie popularny wokalista, Sting. Jednym z nominowanych do wygrania nagrody w kategorii „Aktor roku” jest Maciej Stuhr. Ten nigdy nie ukrywał swojej dezaprobaty wobec działań stacji, której prezesem jest Jacek Kurski. Za pośrednictwem wpisu na Facebook’u ujawnił, że pomimo nominacji, nie dostał zaproszenia na galę. Sam stwierdził, że nie dziwi go decyzja telewizji, a gdyby zaproszenie takie dostał, nie mógłby przyjąć go z czystym sumieniem.

Pod koniec lat ’80. Tata przywiózł mi z zagranicy pierwszą kasetę z muzyką rozrywkową. Był to album „Nothing like the sun” Stinga. Byłem wtedy chyba w siódmej klasie podstawówki. Mniej więcej w tym samym czasie usłyszałem od koleżanki, że jestem do tego Stinga podobny, więc ten miły komplement towarzyszy mi w życiu już ponad 30 lat. A ponieważ jego muzyka bardzo przypadła mi do gustu, stał się on dla mnie ważną postacią, a jeden z jego cytatów „Be yourself no matter what they say” stał się moim życiowym credo. Fajnie byłoby posłuchać Stinga na żywo. Ponoć ma pojawić się na gali Wiktorów. Ponoć jestem nominowany w kategorii Aktor roku. Piszę „ponoć”, gdyż o sprawie wiem tylko z internetu, nikt mnie o fakcie nie poinformował, nikt mnie na galę nie zaprosił. Nie dziwi mnie to, bo galę ma transmitować TVP, dla której jestem persona non grata. Piszę to wszystko z pewnym rozbawieniem i nawet bez żalu, bo jak łatwo się domyślić, nawet gdybym zaproszenie dostał i nawet gdyby mój ukochany Sting śpiewał by mi przez godzinę prosto do ucha, to nie mógłbym z czystym sumieniem pojawić się na imprezce stacji, która sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo, okłamuje każdego dnia miliony ludzi, stwarza i piętnuje rzekomych wrogów publicznych, niszczy pluralizm i wolność słowa!
Zatem Kochany Stingu! Jestem Twoim wielkim fanem! Jestem nominowany do jednej z nagród w gali, którą masz uświetnić. Niestety z wielu powodów nie zobaczymy tego wieczoru. Szkoda. Manners maketh man
” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/kulturalnipl
Źródło: facebook.com/MaciekStuhr