Macierewicz wraca! Kaczyński zaproponował mu posadę

Tego się nikt nie spodziewał. Do sieci wyciekły informacje, jakoby były szef MON, Antoni Macierewicz miał powrócić do ważnej roli w polityce. Według „Faktu” prezes Prawa i Sprawiedliwości ma dla niego poważny plan. Wystartuje w wyborach do Europarlamentu.

Pamiętamy jak ważną rolę przed rekonstrukcją rządu pełnił Antoni Macierewicz. Był szefem MON, jednak z dniem rekonstrukcji, aż do teraz prawie o nim nie słychać. To się może zmienić w niedalekiej przyszłości bowiem jak się okazuje, Kaczyński chce, aby wystartował w wyborach do Europarlamentu. Wszystko to łączy się z byłym człowiekiem Macierewicza i byłym prezesem spółki Energa SA, Arkadiuszem Siwką. Ten po niecałym miesiącu pracy został odwołany, ponieważ uważa się, że miał być jedną z osób, które obciążyły m.in Bartłomieja Misiewicza.

Jego odwołanie miało być „potwierdzeniem dobrej woli prezesa”. Ta sytuacja odnowiła stosunki Macierewicza i Kaczyńskiego. Dodatkowo ten pierwszy coraz częściej przesiaduje na Nowogrodzkiej, przeprowadzając długie rozmowy z prezesem. Nieoficjalnie mówi się, że Kaczyński chce, aby Macierewicz wystartował w wyborach, bo chce zatrzeć wrażenie, że jest on „chowany” przed polityką. Chodzi o to, by w kampanii do parlamentu nie musieć już nikogo chować, a pokazać, że Macierewicz i wielu innych „zużytych” działaczy nie kandydują do Sejmu ani Senatu – stwierdził informator z PiS.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/polskie radio24, youtube/punkt widzenia