Magda Mołek kolejną gwiazdą, która bojkotuje Wiktory. Nie omieszkała zaorać TVP! „Jestem rozczarowana postawą tej instytucji”

Już jutro na antenie Telewizji Polskiej po 7-letniej przerwie odbędzie się gala rozdania Wiktorów. Impreza wywołuje wiele kontrowersji. Gościem specjalnym miał być popularny brytyjski wokalista, Sting. Wielu polskich celebrytów rozpoczęło akcję, w której apelowali do niego, by odwołał swój występ. Działania te się sprawdziły, gdyż muzyk zrezygnował z koncertu. Do bojkotu Wiktorów nawołują już m.in. Kinga Rusin, Monika Olejnik czy Maciej Stuhr, który, przypomnijmy jest nominowany, lecz nie zaproszono go na samą galę. Do tego grona dołączyła także dziennikarka Magda Mołek.

Dużo się dzieje w środowisku medialnym w związku z galą Wiktorów. Sting jednak nie wystąpi. Gala będzie transmitowana w TVP, a jest troszeczkę taki podział, no i sporo osób, które nawet otrzymały nominację, stwierdziły, że na gali się nie pojawią” – rozpoczęła dziennikarka. No i bardzo dobrze. Ponieważ jestem członkinią kapituły Wiktora, gdyż stajesz się nią z automatu, kiedy otrzymasz tę statuetkę, ja ją dostałam dokładnie 20 lat temu, poproszono mnie również w tym roku o wytypowanie swoich kandydatur do tej statuetki, bo tak się robi. Wysyła się list do członków kapituły. I ja ten list dostałam. I moja forma bojkotowania tej imprezy polega właśnie na tym, że nie przedstawiłam swojej listy, bo uznałam, że skoro impreza odbywa się w miejscu, które ja jako obywatelka chciałabym wciąż widzieć jako instytucję misyjną i taką, która mając takie zasoby, choćby takie archiwa i dostęp do tak wielu dóbr kultury, powiedzieć, że jestem rozczarowana postawą tej instytucji to jakby nic nie powiedzieć. Więc solidaryzuję się z wszystkimi artystami, wszystkimi osobami, które bojkotują funkcjonowanie skądinąd wspaniałej telewizyjnej nagrody z wieloletnią tradycją” – powiedziała.

Czytaj dalej

Foto: instagram.com/magda_molek, youtube/JastrzabPost
Źródło: youtube/JastrzabPost