Wielki gest Magdaleny Adamowicz. W ten sposób wesprze protest Ingi pod Sejmem!

13 – letnia Inga zorganizowała Wakacyjny Strajk Klimatyczny. W każdy piątek lipca będzie protestować pod Sejmem. Wylała się na nią spora dawka hejtu ze strony nie tylko Polaków, lecz nawet polityków wspierających obóz prawicowy. W obronie Ingi stanęła Eurodeputowana Magdalena Adamowicz wraz z córką. Zapowiedziały wsparcie dla protestującej nastolatki.

Żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska była gościem u Piotra Kraśko. Ten zapytał ją, czy ma jakieś słowa skierowane do Ingi. „Uważam, że jesteś naprawdę wielką młodą kobietą. Masz ogromną wizję i odwagę i podziwiam cię za to. Mimo że w piątek wyjeżdżam daleko, to znajdę czas. Zapraszam ludzi w każdym wieku, żeby dołączyli się do tego protestu. Trzymaj tak dalej, bo kropla drąży skałę. Wierzę, że kamyczek może wywołać lawinę. Jestem z ciebie dumna. Jak cię spotkam, to mocno cię przytulę” – odpowiedziała.

Dodatkowo, zapowiedziała wsparcie dla protestującej dziewczyny. „Moja córka zgodziła się, że w piątek w Gdańsku też spotkamy się, być może przed budyniem Urzędu Wojewódzkiego, żeby lokalnie wesprzeć Ingę. (…) To jest bardzo ważny głos i ważne, że wychodzi od dołu, od młodych ludzi. Jeszcze ważniejsze, żeby został usłyszany przez polityków. Trzeba przedstawić wizję zmiany, która przekona Polaków, żeby zagłosować w przyszłych wyborach tak, a nie inaczej” – powiedziała.

Foto: youtube/Tomasz Lis.
Źródło: tokfm.pl