Magiczne wystąpienie Nitrasa w Sejmie! Bezlitośnie zaorał Kaczyńskiego na oczach wszystkich

Głosami Prawa i Sprawiedliwości zadecydowano, że podczas obrad Sejmu nie znalazła się informacja dotycząca SKOK Wołomin. Nie dziwi to raczej nikogo. Podczas głosowania marszałek Marek Kuchciński popełnił jednak jeden błąd, za który słono zapłacił, a rykoszetem oberwał również prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński.

O głosowanie takie wniosła .Nowoczesna, której celem była prośba wytłumaczenia przez premiera dlaczego SKOK Wołomin zostaje wystawiony na sprzedaż za 1 zł. Głosowanie to odbyło się, problem jednak w tym, że wspomniany wcześniej marszałek Kuchciński nie wspomniał, że dotyczyć będzie ono SKOK Wołomin. Na taką kolej rzeczy nie pozwolił poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras. „Regulamin wyraźnie w artykule 173. punkcie 4. nakłada na pana marszałka obowiązek przedstawienia sprawy. Klub Nowoczesna wnioskował o informację dotyczącą sytuacji i działań rządu ws. SKOK-u Wołomin, a pan nawet nie przeczytał tytułu tej informacji!” – rozpoczął.

„W związku z tym Panie Marszałku, Pana również obowiązuje regulamin” – dodał. Następnie skierował swoją wypowiedź do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. „Ja wiem, dlaczego boicie się tej informacji: bo to pan Bierecki, bo to dotyczy pana Biereckiego. Przy okazji, panie prezesie, czy pan wyrzuci Biereckiego za te wstydliwe słowa?” – powiedział. Wideo z całej wypowiedzi posła PO można zobaczyć na nagraniu poniżej.

Foto: twitter.com/ObserwatorXY
Źródło: natemat.pl