Maleńczuk ujawnił, iż PiS wie, kto stoi za zatruciem Odry. Muzyk nie gryzł się w język! „Jeżeli z nimi zadarli, to już zadarli z każdym”

Popularny wokalista Maciej Maleńczuk niejednokrotnie wbijał już szpile partii rządzącej, Prawu i Sprawiedliwości. Tym razem muzyk udzielił wywiadu dla portalu „Pomponik”, gdzie wypowiedział się między innymi na temat kryzysu ekologicznego, który dotknął Odrę. Stwierdził on, iż rządzący doskonale wiedzą, kto stoi za spowodowaniem zanieczyszczenia rzeki. Wyraził również swoje oburzenie faktem, iż legalne jest spuszczanie ścieków do rzek. Jak przystało na Maleńczuka, nie gryzł się on w język.

Odra zatruta. Co Pan sądzi o działaniu rządu i ogólnie osób rządzących, bo Pan nigdy się nie boi wypowiadać swojego zdania” – zapytał prowadzący. „To znaczy, ja myślę, że oni doskonale wiedzą, kto to zatruł i to jest po prostu jeden z nich. Czy to jest KGHM, czy to jest jakaś inna firma, tak czy inaczej w radach nadzorczych i w ogóle we władzach tych wszystkich państwowych ogromnych molochów najzwyczajniej w świecie siedzą PiSiory i któryś z nich jest winien. Dla mnie jest skandalem to, że w ogóle spuszcza się ścieki do rzeki. Że to jest legalne. Bo się nagle okazało, że to jest owszem legalne, że po prostu ktoś spuścił tych ścieków za dużo. To znaczy, można się komuś wysikać do herbaty, byleby nie za dużo nalać tak? Na to wychodzi. Mnie to oburza. Poza tym uważam, że jeżeli chodzi o PiS, to ze wszystkimi można w tym kraju zadrzeć, ale ku***a nie z wędkarzami. To jest naprawdę nacja nieporównywalna do niczego i jeżeli z nimi zadarli, to już naprawdę zadarli z każdym” – powiedział Maleńczuk. Prowadzący dopytał następnie, czy uważa więc, że politycy rządzący się nawzajem kryją, na co wokalista odpowiedział: „Na 100% wiedzą kto to zrobił. I my też to wiemy. Po prostu wpuszczacie ścieki do rzeki, to co się ku**a dziwicie? Dlaczego ich nie oczyszczacie? Dlaczego tak po prostu szczacie ludziom do herbaty?„. Wspomniany wywiad można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Polsat
Źródło: youtube/Pomponik