Małgorzata Rozenek zszokowała Polskę. Po tej wypowiedzi o Kościele jest na ustach wszystkich!

Małgorzaty Rozenek-Majdan nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Prezenterka telewizyjna, która największy rozgłos zyskała dzięki programowi „Perfekcyjna Pani Domu”, kilka dni temu udzieliła ciekawego wywiadu „Gazecie Wyborczej”. Opowiedziała w nim o swoim stosunku do Kościoła, krytykując między innymi księży, którzy jej zdaniem nie powinni ingerować się w politykę. 

Rozenek-Majdan w rozmowie z dziennikiem zaznaczyła, że pochodzi z katolickiej rodziny, jednak mimo to od Kościoła się odwróciła. Zaczęłam odchodzić od Kościoła, bo nie zgadzam się z jego stanowiskiem w wielu ważnych dla mnie sprawach, m.in. in vitro, osób LGBT czy antykoncepcji. Nie akceptuję uwikłania Kościoła w politykę, silnego wpływu na państwo, tuszowania przypadków pedofilii wśród księży – rozpoczęła. W dalszej części wywiadu celebrytka była już nieco bardziej uszczypliwa dla Kościoła i księży.

Dziś faktem jest to, że po raz kolejny mężczyźni i Kościół próbują kobietom urządzać życie, dokładać kolejną cegiełkę do wstydu. Wstydzimy się mówić, że jesteśmy ofiarami przemocy, mobbingu, że zarabiamy mniej, że mamy problem z płodnością… Mam poczucie, że jest coraz bardziej opresyjnie. Im głośniej mówi się o prawach kobiet, tym więcej prób, by nas uciszyć. Skoro dajemy wam 500+, to się zamknijcie – zakończyła.

Źródło: kobieta.wp.pl, Gazeta Wyborcza
Foto: YouTube.com Smartlux Home screen