Mann uderza w PiS na pogrzebie Kory. „Żyła w czasach komunizmu, demokracji i parodii…”

28 lipca 2018 roku zmarła wielka polska artystka Olga Aleksandra Sipowicz, bardziej znana jako Kora. Wiadomość ta wstrząsnęła całą Polską, a w szczególności starszym pokoleniem, które wychowywało się do jej muzyki. Wczoraj, tj. 8 sierpnia odbył się pogrzeb piosenkarki.

Podczas pogrzebu o artystce wypowiadała się jej rodzina, co było najbardziej wzruszającym momentem. Oleńko, całe życie tęskniłaś za mamą, teraz jesteś już w jej ramionach – powiedziała siostra Kory, Hanna. Przemówili również jej przyjaciele, a w tym wielu celebrytów, takich jak Piotr Cugowski, Patrycja Markowska czy Wojciech Mann. Ten ostatni wstrząsnął swoją wypowiedzią środowisko polityczne, a za odwagę dostał wielkie pochwały.

Dane jej było żyć w okresie różnych faz naszego kraju. Na początku był komunizm, potem był komunizm z ludzką twarzą, potem były różne turbulencje, potem była solidarność, stan wojenny, demokracja, a wreszcie parodia demokracji. – powiedział zapłakanym głosem Mann. Był to oczywisty atak na obecną partię rządzącą. Na Twitterze dostał ogromne pochwały od internautów. Wojciech Mann teraz na pogrzebie Kory: przeżyła brak demokracji, demokrację i obecnie – parodię demokracji. (…) wypowiadała swoje zdanie śmiało i odważnie, w sposób bardzo wyrazisty. #Kora – napisał jeden z nich.


Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Uwaga! TVN, youtube/Piotr Operator