Marek Belka szydzi z premiera Morawieckiego. „Jeśli komuś zabraknie chrzanu do białej kiełbasy, polecam wystąpienie pana Morawieckiego”

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki z okazji Świąt Wielkanocnych złożył życzenia Polakom. Wideo opublikowane zostało na jego facebookowym profilu. „Szanowni Państwo. To już trzecia Wielkanoc w trudnych i niespokojnych czasach. Najpierw pandemia i globalny kryzys gospodarczy. A teraz wojna. Okrutna wojna, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie i całemu wolnemu światu. Zdaję sobie sprawę, że wielu z nas chciałoby po prostu wrócić do czasów sprzed 2020 roku, do normalności. Wierzę, że ta normalność powróci” – mówi premier. 

„Wierzę, że wrócą czasy pokoju i bezpiecznego rozwoju, ale by tak się stało, musimy działać odpowiedzialnie i odważnie. Tak swoją misję rozumie rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego od lat w centrum naszej polityki stawiamy solidarność, dobro wspólne i troskę od drugiego człowieka. Robimy bardzo wiele, aby za naszą wschodnią granicą jak najszybciej nastał pokój, by Ukraina wygrała wojnę z rosyjskim agresorem” – przekonuje. Jego orędzie skierowane do Polek i Polaków jednym zdaniem skomentował Marek Belka. Jego wpis na Twitterze ma już ponad 5 tysięcy polubień.

Czytaj dalej

Źródło: twitter.com/profMarekBelka
Foto: YouTube.com Uniwersytet Warszawski, Kancelaria Premiera