Marszałek Grodzki ma dość, wystosował apel do Dudy! „Oczekiwałbym od prezydenta mego kraju, by…”

Nie jest tajemnicą, że szczepienia w naszym kraju znacząco zwolniły, bowiem większość chętnych do nich osób już je przyjęła. Rząd w ramach próby przekonania Polaków do szczepień wprowadził loterię, w której udział wziąć może każdy zaszczepiony obywatel naszego kraju. Pomysł ten nie przyniósł jednak ogromnego wzrostu chętnych do szczepień. Nie da się przejść również obok tematu środowiska antyszczepionkowców.

Na ten temat wypowiedział się marszałek Senatu, Tomasz Grodzki. „To jest szokujące, bo ludzie chcą się szczepić, a ktoś, kto mieni się antyszczepionkowcem, a nie wiadomo czy nie jest inspirowany przez jakieś ruskie trolle, czy Bóg wie kogo przeszkadza. Jeśli nie chcą się szczepić, to chociaż niech nie przeszkadzają innym. To jest nieakceptowalne i potępiam to” – mówił w TVN24. Grodzki wystosował również apel do prezydenta Andrzeja Dudy. „Oczekiwałbym od prezydenta mego kraju, by wystąpił z orędziem zachęcającym do szczepienia się. To jest ważne dla nas wszystkich. Uleganie dyktatowi jakichś ludzi mieniących się antyszczepionkowcami, kosztem ludzi, którzy dbają o zdrowie swoje i innych, czyli tych, którzy się zaszczepili, to patologia. Nie możemy ulegać takim dyktatom, trzeba zrobić wszystko, by jak najszybciej zaszczepić jak największą część polskiej populacji, wtedy czwarta fala może wyglądać inaczej” – stwierdził.

Marszałek uważa także, że w Polsce powinny zostać wprowadzone ograniczenia dla niezaszczepionych. „Nowoczesne społeczeństwa narzucają sobie pewne rygory. Nikt nie akceptuje, by pijany siadał za kierownicę, bo jest niebezpieczny dla siebie i dla innych, co widzimy, jak niemal każdego dnia pijani ludzie zabijają niewinne osoby. I tak samo jest z niezaszczepionymi, jeżeli nie chcą się szczepić, to znaczy, że są niebezpieczni dla siebie i dla innych, więc niech się nie dziwią, że będą podlegali pewnym ograniczeniom” – oświadczył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, youtube/Onet Rano
Źródło: wiadomosci.dziennik.pl