Martyna Wojciechowska odpowiada prezydentowi Dudzie?! Jej wpis polubiło już ponad 30 tysięcy osób!

Obecny prezydent Andrzej Duda zawzięcie prowadzi swoją kampanię wyborczą. W środę wywołał lawinę komentarzy w całym internecie. Podczas spotkania z wyborcami mówił kontrowersyjnie o rodzinie oraz osobach LGBT. Wątek ten został poruszony przez niego także w sobotę na wiecu w Brzegu. Zareagować postanowiła Martyna Wojciechowska, której wpis na Facebooku ma już ponad 30 tysięcy reakcji. Zdaniem wielu osób jest on m.in. odpowiedzią na słowa głowy państwa.

Rodzina jest szczególną wartością, która wymaga szczególnej pieczy ze strony państwa. Rodzina stanowi dla mnie podstawową wartość naszego państwa. Wymaga szczególnej ochrony i wsparcia” – mówił Duda. Prezydent podpisał również “Kartę Rodziny”, która m.in. zabrania propagowania “ideologii LGBT” w placówkach publicznych. Nie pozwolę na to, żeby ideologizowano ludzi, bo to jest moja odpowiedzialność za dzieci i polską młodzież. Nie po to pokolenie moich rodziców przez 40 lat walczyło o to, żeby wyrzucić ideologię komunistyczną ze szkół, żeby nie można było prać mózgów młodzieży, żebyśmy teraz godzili się na to, żeby teraz przyszła inna ideologia, jeszcze groźniejsza dla człowieka – dodał zaś w Brzegu.

Możemy się różnić kolorem skóry, pochodzeniem, wykształceniem, wiarą, którą wyznajemy, kulturą, w której się wychowaliśmy, poglądami politycznymi, orientacją seksualną.
Jednak niezależnie od tego, co nas różni, jest jedna podstawowa PRAWDA, KTÓRA NAS ŁĄCZY. Jesteśmy ludźmi.
Kobieta, mężczyzna, heteroseksualista, homoseksualista, transseksualista, ateista, człowiek głęboko wierzący – to LUDZIE. Niezależnie od tego, czy się ideologicznie zgadzamy czy nie, nikt nie ma prawa danej grupy nawet w nazewnictwie pozbawiać CZŁOWIECZEŃSTWA. Za każdą ideą stoi CZŁOWIEK. Prawdziwy. Z krwi i kości.
Jeśli o tym zapomnimy… historia już wielokrotnie pokazała do czego to może doprowadzić.
Nie można odczłowieczać ludzi, nawet jeśli mamy inne zdanie.
REAGUJMY.
Zawsze!
Brawo Katarzyna Kolenda-Zaleska 👏
M. –
napisała Wojciechowska.

Czytaj dalej

Źródło: Facebook.com Martyna Wojciechowska, natemat.pl, polityczek.pl
Foto: YouTube.com tvnpl, Gazeta.pl screen