Mazurek broni Terleckiego. Tymi słowami przebiła nawet jego skandaliczne zachowanie?

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowacka opublikowała na swoim koncie na Twitterze nagranie z Ryszardem Terlecki w roli głównej. Wicemarszałek Sejmu kłóci się na nim z nieznajomą kobietą, cała sytuacja ma miejsce najprawdopodobniej w galerii handlowej. W pewnym momencie z jego ust padają skandaliczne słowa, które oburzyły internautów. Wideo z tej sytuacji obiegło wówczas polski internet. W jego obronie stanąć postanowiła Beata Mazurek.

Na nagraniu, które dodała na portalu społecznościowym posłanka Nowacka, widzimy Terleckiego oraz oburzoną kobietę, której najwyraźniej nie podoba się obecna sytuacja w naszym kraju. „Chciałabym tylko powiedzieć, że to, co dzieje się w kraju, to, co robicie jest po prostu karygodne” – słyszymy. Reakcja polityka Prawa i Sprawiedliwości oburzyła znaczną część internautów. „Jest Pani kretynką” – odpowiedział. Terlecki udzielił wywiadu dla Dziennika Polskiego, gdzie wypowiedział się szerzej o zaistniałej sytuacji.

Uważam to określenie za niezwykle delikatne wobec zachowania, z jakim się spotkałem. Niestety takie zachowanie jest charakterystyczne dla środowisk przedkładających awanturę ponad argumenty. Trzeba jednak na to reagować” – dolał oliwy do ognia. Murem za politykiem stanęła Beata Mazurek, której słowa wprawiły w osłupienie wiele osób. W obliczu licznych, w ciągu ostatnich miesięcy protestów kobiet, na których zbierały się tysiące ludzi, ta stwierdziła, że żadna inna partia nie zrobiła tyle dobrego dla Polek, co Prawo i Sprawiedliwość. „Oskarżenie PiS o krzywdzenie kobiet jest absurdem. Żadna partia nie zrobiła tyle dobrego dla Polek, ile obecny rząd.[…] Całe zajście wygląda na celową, cyniczną prowokację. Czego dowodem jest nagranie” – stwierdziła.

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/barbaraanowacka, twitter.com/beatamk
Źródło: natemat.pl, twitter.com/barbaraanowacka