Meller odpowiada na skandaliczne zachowanie Tarczyńskiego. „Moja wypowiedź…”

Marcin Meller odpowiada na słowa posła Prawa i Sprawiedliwości, Dominika Tarczyńskiego, który niepochlebnie odniósł się na temat jego nieżyjącej matki. Zachowanie posła zostało uznane za skandaliczne i obiegło media w całym kraju. Meller wypowiedział się szerzej na ten temat dla Wirtualnej Polski, gdzie stwierdził, iż jego wypowiedź była zamanipulowana.

Przypomnijmy, że do sieci wyciekło kilka dni temu nagranie z programu „Drugie śniadanie mistrzów”, na którym widzimy Mellera wypowiadającego zdanie: Olać tych ich Żołnierzy Wyklętych i wszystkie duchy przeszłości i na przykład budować na 1989 i nie przejmując się, że tamci mówią, że zdrada. Bardzo personalnie odebrał to Tarczyński, który odpowiedział wpisem zaczynającym się od chamskiego: „olać to mogę twoją matkę”. Popularny dziennikarz odpowiedział na te słowa w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Nikogo nie obrażałem. Mamy do czynienia z czystą manipulacją wypowiedzi i następującym po niej strumieniem prawicowego hejtu. Mowa była nie o Żołnierzach Wyklętych, a o tym, że nie należy się ścigać z prawą stroną na pamięć historyczną. Każdy, kto oglądał program, wie o co chodzi – powiedział. I rzeczywiście miał rację bowiem, gdy ujrzymy całą jego wypowiedź to nabiera ona innego wydźwięku. Brzmi ona tak: PiS ma swoje emocje bazujące na narodowo-nacjonalistycznych emocjach, na lewicowo-gospodarczych. To na czym ma budować opozycja? Na przykład ostatnio słyszałem taką rozmowę, że trzeba narzucić własne reguły gry nie odnosząc się do PiS – olać tych ich Żołnierzy Wyklętych i wszystkie duchy przeszłości i na przykład budować na 89 nie przejmując się, że tamci mówią, że zdrada.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/buk buk