Mężczyzna próbował zakłócić wystąpienie lidera PO. Tusk boleśnie go upokorzył!

Lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk kontynuuje swoją trasę po Polsce. Dziś odwiedził kilka miast w województwie świętokrzyskim, m.in. miejscowość Starachowice, gdzie odbyła się konferencja prasowa. Podczas jego wystąpienia doszło do nieprzyjemnego incydentu. Mężczyzna chciał zabłysnąć i zakłócić konferencję wykrzykując takie słowa jak: „Ten człowiek jeszcze nie umarł?” czy też „Co ty tu robisz, trupie?” w kierunku Tuska.

Tusk mówił m.in. o tym, że politycy opozycji powinni się zjednoczyć. „Dzisiaj, jeśli policzymy poparcie dla demokracji w Polsce, ono jest ciągle wyższe niż poparcie dla PiS-u. Ale możemy to przegrać, jeśli popełnimy głupie błędy. Jeśli będziemy się kłócili z realnością, a taką realnością jest między innymi ordynacja wyborcza. Dlatego ja nie zmieniam absolutnie przekonania, i to nie jest tylko slogan, że jak będziemy zjednoczeni, to będziemy mieli większe szanse. Ale będziemy analizowali każdy wariant. Ja zaproponowałem liderom demokratycznych partii w Polsce, żebyśmy przygotowali też taki wspólny system, żeby mieć takie…” – mówił, po czym wtrącił się jeden z mężczyzn.

Jak podają lokalne media, miał on krzyczeć między innymi: „Co ty tu robisz, trupie?”. „Ten człowiek jeszcze nie umarł? Co ty tu robisz, co?” – słyszymy w około 11 minucie i 20 sekundzie nagrania, które można obejrzeć poniżej. Z początku widać było zmieszanie na twarzy Donalda Tuska, lecz po chwili wypalił jednym zdaniem, którym upokorzył agresywnego uczestnika konferencji. „Jak widać, mamy parę powodów, żeby w solidny sposób podejść do tych wyborów, także po to, żeby nie dać satysfakcji tego typu ludziom” – powiedział.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Donald Tusk – kanał oficjalny
Źródło: youtube/Donald Tusk – kanał oficjalny, tysol.pl