Miliony Polaków im tego nie darują. PiS właśnie napluł im w twarz! 

Tuż przed wyborami w 2015 roku partia Jarosława Kaczyńskiego zapowiadała szereg zmian. Mimo że znaczna część obietnic znalazła pokrycie, to jednak są również takie, które nie zostały spełnione do dziś. Jedną z deklaracji Prawa i Sprawiedliwości było obniżenie podatku VAT. Jak się okazuje na to miliony Polaków nie mają co czekać.

Dlaczego? Już jutro w Sejmie ma odbyć się bowiem czytanie projektu ustawy, która na celu ma przedłużenie wyższej stawki VAT. Co ciekawe ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego w 2015 roku zapowiadało obniżenie VAT do stawek, jakie miały miejsce w 2011 roku. Aby zapewnić wzrost dochodów budżetowych, trzeba powrócić do niższych stawek VAT – mogliśmy przeczytać w ich programiePrzypomnijmy, że obecne stawki wynoszą kolejno 23 %, 15 % oraz 8 %.

O to czy jest sens obniżyć VAT zapytano ekonomisty Aleksandra Łaszka. Przede wszystkim nie powinniśmy się spieszyć z obniżaniem VAT-u, bo na tle innych podatków jest on relatywnie mało szkodliwy. W długim okresie znacznie bardziej szkodzą podatki obciążające pracę i kapitał niż konsumpcję tak jak podwyżka VAT. Jeżeli pojawi się przestrzeń w finansach publicznych, to przede wszystkim powinniśmy myśleć o obniżeniu podatku PIT i CIT – powiedział.

Źródło: Źródło: businessinsider.com.pl
Foto: YouTube.com MASAKRACJA extra screen