Miller ostro o porozumieniu Lewicy z PiS. Nie przebierał w słowach do Czarzastego!

Wczoraj w całej Polsce głośno zrobiło się na temat porozumienia, jakie zawarła Lewica z partią rządzącą, Prawem i Sprawiedliwością. Dotyczyła ona poparcia projektu ustawy dotyczącej ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej dotyczącej systemu zasobów własnych Unii Europejskiej. Nie dziwi fakt, że decyzja Lewicy odbiła się szerokim echem wśród polityków reprezentujących opozycję. Bartłomiej Sienkiewicz z Koalicji Obywatelskiej nazwał jej działanie “zdradą opozycji”.

Robert Biedroń z Wiosny ogłosił na konferencji prasowej, że do szpitali powiatowych ma popłynąć 850 mln euro (Lewica początkowo chciała 1 mld euro). Natomiast 30 proc. z KPO trafi do samorządów, a kolejne 300 mln euro trafi na wsparcie dla branży gastronomicznej i hotelarskiej (pierwotnie Lewica postulowała o 400 mln euro)” – informuje portal “money.pl”. Decyzję Lewicy w ostrych słowach skomentował były premier naszego kraju, a obecny europoseł, Leszek Miller. W swojej wypowiedzi wbił szpilę Włodzimierzowi Czarzastemu.

Jeszcze niedawno Czarzasty skandował do Morawieckiego: “będziesz siedział”, ale elektorat chyba nie myślał, że chodziło o to, że z nim i przy jednym stole…
Lewica mogła ugrać więcej, bo miała dość silną pozycję negocjacyjną. Postulaty powinny mieć dwojaki charakter: dotyczący FO i tego, co przedstawiano na każdym spotkaniu przedwyborczym czyli przywrócenie emerytur mundurowych, praw kobiet, itd.
Konsekwencje takich spotkań ujawniają się po czasie, ale sądzę, że spora część elektoratu lewicy jest w konfuzji.Można było uzyskać więcej, bo lewica wiele ryzykowała, a partner jest kompletnie niewiarygodny – jest taka antyczna maksyma “strzeżcie się Greków, nawet gdy przynoszą dary”.
Niektóre z tych postulatów były już wpisane w wymogi Komisji np. środki dla samorządów czy szpitali, to jest dokładnie 4 dyrektywa KE. Jeśli chodzi o mieszkania to pamiętam jak skończyło 3 mln mieszkań Kaczyńskiego i 100 tys Morawieckiego
” – napisał na Facebook’u Miller.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Lewica, youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: facebook.com/MillerLeszek, money.pl