Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega Polaków. Jeśli tego nie zrobisz, czeka cię OGROMNA kara

Chyba nikt nie wyobraża sobie życia w Polsce bez dowodu osobistego. Dokument ten upoważnia nas do wielu rzeczy, a nieposiadanie go może mocno utrudnić funkcjonowanie codzienne. Wielu z nas zapomina o tym, że dokument osobisty ma swoją ważność. Jak, informuje Ministerstwo Cyfryzacji w roku 2019 aż 1,5 milionów Polaków, czeka wizyta w urzędzie. 

Aż 1 489 700 dokumentów osobistych traci w tym roku swoją ważność. Przynajmniej takie dane przekazało Ministerstwo Cyfryzacji portalowi money.pl, który zajmuję się między innymi gospodarką czy finansami. Co ciekawe liczba osób, która musi wyrobić sobie nowy dokument tożsamości będzie zdecydowanie większa. Do dowodów osobistych, które straciły swoją ważność, trzeba również doliczyć te zgubione czy ukradzione, a to nie zostało uwzględnione w raporcie.

Posiadanie nieważnego dowodu lub nieposiadanie go wcale wiąże się z niemałymi problemami. Jeśli zostanie przeprowadzona jakakolwiek kontrola, może nam grozić kara grzywny. Jeżeli chodzi o kwotę, to jest ona ustalana przez sąd, a zaczyna się od 20 do nawet 5 tysięcy złotych. Warto dodać, że od marca wchodzą e-dowody, tak więc dla osób, które nie przepadają za wizytami w urzędzie, będzie to z pewnością spore ułatwienie.

Źródło: next.gazeta.pl, money.pl
Foto: YouTube.com Telewizja Republika screen