Mistrzowska riposta protestującej pod Sejmem Ingi. 13-latka odpowiedziała Morawieckiemu!

Głośno w mediach jest obecnie o 13-letniej Indze, która w ramach obrony klimatu wystosowała przed Sejmem wakacyjny protest. Działanie nastolatki nie przeszło obok polityków obozów prawicowych. Ci nierzadko wypowiadają się o niej w negatywnych słowach. Skomentować akcję Ingi postanowił sam premier naszego kraju, Mateusz Morawiecki.

Inga protestuje przeciwko braku zdecydowanej reakcji polityków na zmianę klimatu. Jak stwierdziła, w cały temat wprowadziła ją jej mama. „Myślę, że jesteśmy po jednej stronie. Jest to nieporozumienie, jeśli ktoś myśli, że zaciągamy jakiś hamulec. Ja tylko chciałbym, aby ta młoda pani i wszystkie jej koleżanki oraz koledzy znaleźli prace w Polsce, a nie musieli wyjeżdżać do Londynu czy do Paryża na przysłowiowy zmywak. Mnóstwo młodych ludzi wyjechało na stałe” – powiedział Morawiecki w RMF FM. Wypowiedź ta nie spodobała się protestującej Indze. Uważa ona, że Morawiecki nie wie, jakie są obecnie priorytety.

Pan premier powiedział, że robi wszystko, by młodzi Polacy nie wyjeżdżali do pracy za granicę. Ale przecież nie ma dziś ważniejszej sprawy dla polityków niż zatrzymanie globalnego ocieplenia” – powiedziała dla Gazety Wyborczej. Dziewczynę wsparła również jej mama. „Słuchałam wywiadu z premierem. Zabolało mnie, że powiedział, że jest po tej samej stronie barykady co Inga, bo to znaczy, że albo nie ma wystarczającej wiedzy na temat zmian klimatu, albo brakuje mu dobrej woli. Z zasady staram się zakładać u drugiego człowieka dobre intencje, przyjmuję więc, że premier nie rozumie w pełni problemu globalnego ocieplenia i potrzeby zmiany polityki klimatycznej” – stwierdziła.

Foto: twitter.com/pisorgpl, youtube/Tu Obywatele
Źródło: natemat.pl