Mistrzowski wpis Owsiaka! Ostro o skandalicznej decyzji PKP

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak, udostępnił mistrzowski wpis na swoim facebook’u. Od kilku dni głośno jest na temat afery z PKP, które odmówiło przyjazdu pociągów do Kostrzyna, miejsca odbywania się nadchodzącego festiwalu Pol’and’Rock, o czym ostatnio informowaliśmy. „PKP – Pamiętaj Komu Pomagasz!” – rozpoczął.

A pomagamy sobie wszyscy razem! W internecie zawrzało i to w sposób najbardziej fantastyczny, pokojowy, ludzki i przyjacielski. Akcja Antyradia „Skazany na busa” wyrwała z kopyta, ale pamiętajcie – to tylko dwa autobusy rock’n’rollowego radia, które organizujemy dla najbardziej zagorzałych fanów, którzy stoczą o nie boje w konkursach. Całą falę wzajemnej pomocy będzie można już widzieć na stronie dobrze Wam znanej od wielu lat – Bank Podróży (bankpodrozy.polandrockfestival.pl). Tutaj zgłaszajcie wszystkie swoje autobusowe i podróżnicze propozycje. My tymczasem już opracowujemy całą logistykę, czyli parkingi na miejscu i przede wszystkim – sposób wyjazdu z Festiwalu Pol’and’Rock Festival. Zrobimy to z fasonem jakiego świat jeszcze nie widział! Będziemy chcieli, aby autobusy odjeżdżały spod sceny trasą parady motocyklowej. Jeśli tylko będziecie się stosowali do naszych wszystkich poleceń, to te autobusy, które Was przywiozą i chciały odwieźć, po Was na Festiwal przyjadą. A ci, którzy będą mieli ochotę i czas, pożegnają Was machaniem ręki” – kontynuował.

Wpadają też do nas takie ogłoszenia, jak Jakuba Ćwieka, pisarza, a przede wszystkim przemiłego gościa, który postanowił ułożyć sobie niesamowity plan. Będzie dowoził ludzi na Festiwal ile razy się tylko da. Szczegółów szukajcie u niego. I to jest ta fantastyczna, Wasza samopomoc za którą wielkie dzięki! Mam uczucie, że zrobiło się jeszcze bardziej radośnie i ciepło na sercu, że po raz kolejny przyjazd na Festiwal to już dziś – wielka przygoda! Mówię „po raz kolejny”, bo – jak pamiętacie dworzec polowy w Żarach – to właśnie tam miały miejsce najbardziej spektakularne podróże z przenoszeniem konduktora na rękach z wagonu do wagonu. I mimo, że polski tabor kolejowy się dopiero budował, to ni cholery nikomu to nie przeszkadzało. Nikt nie myślał, aby nie wystawiać dodatkowych pociągów, czy nawet nie zbudować peronu w szczerym polu. Ach, co to były za obrazki! Tysięczny tłum szedł pośród łanów zbóż i krętej, piaszczystej drogi, aby wkroczyć na woodstockowe, żarskie pole. BlaBlaCar i Bank Podróży to teraz okno na nasz Festiwal. Koleje niemieckie już potwierdziły, że jak zwykle będzie bardzo dużo połączeń z Berlina do Kostrzyna i dodatkowo jeszcze wystawią tradycyjnie festiwalowy skład. W poniedziałek ogłosimy ostatniego, dużego wykonawcę na dużej scenie i w ten sposób skład podstawowy, oprócz kapel eliminacyjnych, 25. Festiwalu Pol’and’Rock zostanie zamknięty. Mam nadzieję, że poniedziałkowe ogłoszenie ucieszy Was niezmiernie. Jutro przedstawię korespondencję naszej kancelarii prawnej z prezesem Przewozów Regionalnych. I powiem Wam krótko – moim i naszym zdaniem złamano kilka podstawowych i niezbywalnych praw. Ale o tym jutro! A ja dziękuję za list Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak do wyżej wymienionego Prezesa. Mamy w Pani Marszałek ogromnego przyjaciela naszego Festiwalu!
Dziękuję Wam, pozdrawiam i trzymajcie tak dalej tą fantastycznie pozytywną energię!
” – zakończył.

Foto: facebook.com/jerzyowsiak
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak