Mocny cios PiS wymierzony w dzieci! Partia rządząca wprowadza kontrowersyjny zakaz

Partia Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość, po raz kolejny już zaskakuje. Od początku swoich rządów wprowadzili wiele kontrowersyjnych ustaw i nowelizacji, z których nie wszyscy Polacy są zadowoleni. Tym razem cios wymierzono jednak w dzieci. Chodzi o wycieczki szkolne.

Jak, wiadomo uczniowie w każdym wieku przynajmniej raz w roku, biorą udział w wycieczkach szkolnych. Oprócz edukacyjnego celu wycieczek jednym z głównych jej punktów są odwiedziny w popularnym McDonald’s. Ta druga część wycieczki przestała podobać się Ministerstwu Zdrowia. Resort zdrowia wystosował już do Ministerstwa Edukacji Narodowej pismo, wnioskując o to, aby fast-foody zniknęły z hormonogramów wycieczek szkolnych. „Produkty typu fast food, a także wyjścia do barów szybkiej obsługi nie mogą stanowić formy nagrody dla dziecka i towarzyszyć celebracji wspólnych uroczystości” – czytamy.

Opinie w sieci są mocno podzielone. Rodzice z jednej strony bramki popierają decyzję rządu. Tłumaczą to tym, że próbują nauczyć swoich pociech zdrowych nawyków żywieniowych, co koliduje z wizytami w fast-foodach. Druga grupa rodziców twierdzi zaś, że wie jaką frajdę przynosi to dzieciom, a jedzenie fast-foodów od czasu do czasu niczemu nie zaszkodzi. Sam McDonald’s odniósł się do tych doniesień. Jak stwierdzili, nie ukrywają, że zaprzestanie wycieczek szkolnych będzie krzywdzące na firmy, jednak na swoją obronę słusznie poinformowali, że już od kilku lat menu „maka” zmienia się na zdrowsze.

Foto: facebook.com/KancelariaSejmu
Źródło: mamadu.pl